Losowy produkt
Notebook SONY SVE14A1V1E
Notebook SONY SVE14A1V1E
Noce I Sny
Noce i sny to nowa, długo oczekiwana płyta Magdy Umer. "Piosenki szczególnie bliskie mojemu sercu i ważne na tym "listopadowym" etapie życia" - tak o płycie powiedziała sama Magda Umer. Usłyszymy zupełnie nowe, często zaskakujące aranżacje z udziałem m.in. kwartetu smyczkowego, akordeonu, garfy, kontrabasu, fortepianu. Nagrania zrealizowano we wrzesniu 2010r.
Noce I Snypełny opis produktu
20 Lat 1,2,3 Cz 1
Zwieńczenie 20-lecia istnienia zespołu Raz Dwa Trzy, zawierające największe przeboje zespołu. Koncert, z którego powstało to wydawnictwo, odbył się w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku 28 września 2010. Na płytach znajdą się nowe aranżacje i instrumentacje najbardziej znanych utworów zespołu we współbrzmieniu z Orkiestrą Kameralną Hanseatica pod kierunkiem Michała Nesterowicza. Na treść utworów zawartych w albumie złożą się Piosenki zespołu Raz Dwa Trzy z towarzyszącym ich wykonaniom tematem podróży przebytej w kilku płaszczyznach zrozumienia i odczuwania. W podstawowym znaczeniu będzie to opowiadanie o podróży rozumianej dosłownie - jako trasa, droga, docieranie w coraz to nowe miejsca - jako jedno z częstych skojarzeń dotyczących trybu życia muzyków grających w zespole muzycznym. Z drugiej strony czytelny powinien być kontekst upływającego czasu. Dwie dekady funkcjonowania Raz Dwa Trzy to swoista podróż w czasie. Trzeci aspekt to proces rozwoju duchowego artystów, poszukujących w swojej sztuce prawdy przekazu, prostoty formy i ważnych treści. Wiąże się on z przebytą drogą, rozumianą jako ciąg zdarzeń o wymiarze metafizycznym. (4Ever)
20 Lat 1,2,3 Cz 1pełny opis produktu
Okruchy Zycia
Długo nie było mojej autorskiej płyty. Życie układało swój scenariusz, a ja nie bardzo miałam siłę, aby o tym śpiewać. Wszystko w końcu działo się swoim rytmem i bez pośpiechu. Piosenki z tej płyty powstawały przez wiele lat. Nie wiedziałam do końca, jakie w ostateczności będą, oprócz mglistego zarysu, jaki klimat będzie dla nich właściwy. Wszystko tak naprawdę znalazło swój finał w studiu. Zespół, czyli cudowna, niezastąpiona sekcja - Paweł "Muzzy" Mikosz - twórca grooviących basów w stylu vintage, Przemek Pacan - równie skutecznie przemyślane vintage bębny, Łukasz Matuszyk - mistrz akordeonu, grający również na instrumentach klawiszowych - twórca wielu pomysłowości w tej muzyczce oraz Darek Bafeltowski - na wszelkich klimatycznych gitarach: akustycznych, elektrycznych oraz na mandolinie i banjo. W tej muzyce jest dużo z tego, o czym pomyślał Łukasz, dużo z tego, co zespół dołożył od siebie, dużo z tego, co dołożył Marcin i na koniec dużo z tego, co postanowił Wojtek. Jednym słowem, przyniosłam piosenki, a zespół wzmocniony pomysłowością Łukaszka Matuszyka i producenta Marcina Pospieszalskiego oraz uchem Wojtka Przybylskiego zrobił kawał wspaniałej muzyki. [...] Nie mogę jakoś dołączyć do nurtu radosnej konsumpcji, pełnej podrygiwania w takt cudownych rytmów ymc,ymc, gdzie pokłony bije się pełnemu portfelowi. Nie przemawiają do mnie słowa trendy ani jazzy. Nie lansuję się zbytnio, więc płyta nie jest lanserska. Nie jest też pewnie trendy i nie nabije nam "kabzy", i w związku z tym nie będziemy obrzydliwie bogaci. Nie jest to istotne, bo mieliśmy kupę frajdy pracując nad nią. Żyjemy w wolnym kraju i mogę sobie pozwolić na swobodną wypowiedź, dlatego płyta jest właśnie taka. Jest to 12 różnych opowieści, stąd i muzyka jest różna. Ryzykuję. Może to jakaś wada i skaza, że nie chcę się zamykać w szufladkach z nazwami. Mam nadzieję, że dla kilku osób nie będzie to miało wielkiego znaczenia. Ważne, aby wibracje były pozytywne! - tak sama autorka przedstawia materiał zawarty na krążku.
Okruchy Zyciapełny opis produktu
St. James Hotel
St. James Hotel powstał wiosną 2009 roku w Katowicach, z inicjatywy Tomasza Pełczyńskiego i Jacka Raciborskiego. Na przełomie kwietnia i maja 2009 roku nagrali pierwszą EP, z której nagrania były prezentowane m. in. w radiowej Trójce i w RMF-ie. Świetne piosenki i żywiołowe granie doceniono na festiwalach w całej Polsce. Zespół zakwalifikował się do głównego konkursu 45 Festiwalu Piosenki Studenckiej, wygrał Maj Music Festival 2010, wystąpił podczas koncertu półfinałowego do Przystanku Woodstock (z ponad 700 zgłoszeń wyłoniono 28 zespołów), zdobył trzecie miejsce na Festiwalu Muzycznym im. Ryśka Riedla, wygrał festiwal Generacja, którego główną nagrodą był występ na OFF Festivalu 2010 i zagrał na Dużej Scenie jubileuszowej 30. Rawa Blues Festival. Skład: Tomasz Pełczyński (wokal, gitara), Jacek Raciborski (gitara basowa), Norbert Jasłowski (gitara akustyczna), Łukasz Zając (perkusja).
St. James Hotelpełny opis produktu
Pierwsi Polscy Rewelersi
Pierwszy w Europie polski chór rewelersów.
Co nam zostało z tych lat? Bardzo wiele wspaniałych piosenek Władysława Dana (Daniłowskiego). (Urodzony 26 kwietnia 1902 roku w Warszawie). Setki utworów: lirycznych, miłosnych, żartobliwych, patriotycznych, satyrycznych, śmiesznych i smutnych. Teksty do piosenek pisali znakomici autorzy, przede wszystkim Julian Tuwim a także Jerzy Jurandot, Marian Hemar, Zenon Friedwald, Aleksander Jellin, Ludwik Szmaragd, Konrad Tom, Emanuel Schlechter i inni. Dan stał się wspaniałym ambasadorem polskiej kultury muzycznej, literackiej i wykonawczej.Cała Polska śpiewała przez 10 lat piosenki ulubionego zespołu i słuchała popisów w stylu "The rewelers".Chór Dana, miał okazję poznać rewelacyjny zespół rewelersów w 1936 roku w czasie pierwszej podróży do Stanów. Na statku "Ile de France" spotkali zespół "The Mills Brothers" pierwszy w świecie zespół amerykańskich rewelersów. Z tej pierwszej sensacyjnej podróży Władysław Dan przysyłał kronikę wydarzeń ilustrowaną serwisem fotograficznym drukowanym w gazetach. Po raz drugi Chór Dana odwiedził Stany Zjednoczone w 1938 roku. Na ten wyjazd Wladysław Dan zaprosił rodzeństwo Hankę i Wacława Brzezińskich. Na dziesięciolecie zespołu ukazała się na płycie wiązanka dawnych melodii pt."Daniada" i inne jubileuszowe piosenki. Pierwsze swe płyty nagrali w sali Doliny Szawajcarskiej dla wytwórni "Syrena". Do sukcesu chóru przyczyniła się również Ordonka, na której życzenie Chór Dana śpiewał z nią przeboje takie jak "Milongera", "Uliczka w Barcelonie" z tekstami Michała hrabiego Tyszkiewicza, przyszłego męża artystki. W roku 1931 nowi gwiazdorzy piosenki nagrali w studiu berlińskim dźwięk do filmu "1O z Pawiaka" - piosenkę "Flisacy" (tekst o trzech zaborach Stanisława Biernackiego-Stacha). Motyw tej piosenki nucony przez Papieża Jana Pawła II ukazał się na płycie w U.S.A., ale kompozytor nie został podany, pochodzenie muzyki określono jako ludowe. (Warner)
Pierwsi Polscy Rewelersipełny opis produktu
New World
Przenosimy się wstecz, do jesieni 2009. Lauri, wokalista The Rasmus, wylądował w Singapurze, gdzie pojechał odwiedzić gitarzystę zespołu Pauliego Rantasalmiego. Zamierzają wspólnie stworzyć materiał na nowy album kapeli. Ale coś idzie nie tak, choć z dobrym skutkiem. Piosenki zrodzone w singapurskim studiu są inne - bardziej taneczne, więcej w nich elektroniki. Mają nawet elementy techno w ogóle nie przypominają pop rockowych numerów, które zapewniły wielki sukces i miliony sprzedanych płyt The Rasmus...
Solowy album Lauriego New World jest zupełnie inny od materiału, do jakiego przyzwyczaił nas zespół The Rasmus. I o to właśnie chodzi. - Na tej płycie nie usłyszycie gitar. Ale niektóre z tych numerów są ostrzejsze od wszystkich kawałków, jakie dotychczas napisałem. To też bardzo plastyczna muzyka pojawiają się klimaty w stylu Vangelisa ze ścieżki dźwiękowej do "Łowcy androidów" i wiele wariacji na temat różnych stylistyk elektronicznych... Ogólnie rzecz biorąc, atmosfera płyty jest pełna dramatyzmu: pojawiają się dłuższe fragmenty instrumentalne, ale także bardziej popowe, radiowe numery. - mówi Lauri.
New Worldpełny opis produktu
Toujours
Aznavour na zawsze. Nie tyle tytuł płyty, co autoportret. Aznavour to cudowne dziecko muzyki, sięgające absolutnych wyżyn artystycznych, niezmiennie wierne swoim fanom i swojej sztuce. Dla tych z nas, którzy słuchają jego piosenek, jest częścią naszego życia od zawsze. I na zawsze. Aznavour na zawsze, czyli słodka nicość, szlachetne sentymenty, pokorni ludzie i piękne melodie. Aznavour na zawsze, czyli nieprzemijające klasyki i piosenki, których nigdy dotychczas nie słyszeliśmy, a które uderzają nas zarazem czule i mocno, szarpiąc nas za serca. Na najnowszym albumie znajdziemy plejadę wielkich nazwisk, zarówno spośród muzyków sesyjnych, jak i prawdziwych gwiazd francuskiej sceny muzycznej: pianista Jacky Terrasson (obecny w pięciu utworach), basiści Laurent Vernerey i Jean-Claude Ghrenassia, perkusista Loc Ponthieux, akordeonista Lionel Suarez i gitarzysta Pedro Xavier Gonzales to jedynie niektórzy spośród wybitnych muzyków, których usłyszymy na tej płycie. Dodatkowo, w utworze "Elle" zaśpiewał i zagrał na gitarze Thomas Dutronc, tworząc z Aznavourem fascynujący duet. Za aranżacje na Aznavour Toujours odpowiedzialni są Eumir Deodato (współtwórca 500 albumów, w tym dla artystów takich, jak Frank Sinatra, Aretha Franklin, Astrud Gilberto, Björk czy Christophe) oraz Yvan Cassar (który współpracował m.in. z Mylene Farmer, Johnnym Hallyday`em, Claudem Nougaro oraz Nusratem Fateh Ali Khanem). Płyta zabiera słuchacza w podróż po Brazylii i Paryżu, na małą wycieczkę na Broadway, a nawet na wakacje do Hiszpanii w utworze "Flamenca, flamenco".
Toujourspełny opis produktu
That Girl
Płyta powstała z udziałem międzynarodowego trio przyjaciół: Natalii Lesz, Hannah Sidibe i Nico Hartikaien. Zafascynowani rynkiem brytyjskim i zespołami takimi jak: Eurythmics, Depeche Mode czy La Roux, stworzyli tą płytę dokładnie taką, jaką sami chcieliby mieć w swojej kolekcji. Oprócz tego na płycie znajduje sie utwór „In Love” z gościnnym udziałem Symfonii Varsovii i dobrze wszystkim znany bonusowy track „Coś za coś” - z ponad 3 mln odsłon na You Tubie

Tym razem Wokalistka oddaje w ręce fanów nie tylko coś do posłuchania, ale też do zobaczenia – płyta pojawi się w dwupłytowej edycji CD+DVD. Na DVD będzie można zobaczyć ostatnie teledyski Natalii (That Girl, RadioAvtive i Coś za Coś) oraz materiały z planu sesji zdjęciowej z Nowego Yorku oraz z planu teledysku do singla „That Girl”.

Teledysk do singla „That Girl” powstał we współpracy z ciekawą, młodą grupą produkcyjną MESSRS. z Wielkiej Brytanii. Messrs. to zdobywcy wielu nagród w dziedzinie produkcji niszowych, ambitnych projektów filmowych. Zdjęcia powstały w Londynie, gdzie w tym czasie trwały zamieszki na szczęście nie odwołano zdjęć i wszystko się udało. W klipie można zobaczyć cały przekrój brytyjskich subkultur.

Na planie miałam swoją dublerkę, klip opowiada o fascynacji i pożądaniu do własnego alter ego... , z którym całuję się na końcu teledysku... mówi Natalia. Jak widać prace nad albumem to światowa kolaboracja, dźwięki powstawały pomiędzy Polską a Los Angeles, sesja zdjęciowa w Nowym Yorku, a teledysk w Londynie. Po tej płycie możecie spodziewać się popu na światowym poziomie z dużą dozą wciąż modnej elektroniki. Autorką tekstów do większości utworów, które znajdą się na nowej płycie jest Natalia.
That Girlpełny opis produktu
Opisanie Swiata
360 godzin nagrań, udział 110 artystów, 19 utworów na 2 płytach CD oto efekt ponad miesięcznych prac nad nową płytą Piotra Rubika. Nagrywaliśmy codziennie po 12 godzin! Musieliśmy po kolei nagrywać różne partie: z chórem, orkiestrą, solistami, gitarzystami i perkusistą - mówi kompozytor. Kilkudziesięcioosobowa orkiestra miała zapis nutowy liczący 2,5 tysiąca stron, a wokaliści prawie 50 stron tekstów autorstwa Zbigniewa Książka. Kolejna płyta Rubika jest inna w brzmieniu niż dotychczasowe. Artysta oprócz orkiestry symfonicznej i fortepianu do instrumentarium dołączył również gitarę elektryczną, gitarę akustyczną, gitarę basową, instrumenty perkusyjne i perkusję. Ma nadzieję, że zarówno ci, którzy cenią i lubią jego twórczość, jak i ci bardziej sceptyczni będą mile zaskoczeni. Nie będzie to jednak zwrot o 180 stopni. Nadal będzie w tym rozpoznawalna moja muzyka - podkreśla. Na płycie usłyszeć można nie tylko współpracujących z Rubikiem od lat wokalistów jak: Zofia Nowakowska, Marta Moszczyńska, Ewa Prus, Michał Gasz czy Grzegorz Wilk, ale też samego Piotra Rubika i... jego córkę Helenkę, którzy wspólnie wykonują utwór zatytułowany "Piosenka dla Helenki".
Opisanie Swiatapełny opis produktu
Strona: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448]