James Bond. Szpieg, którego kochamy. Kulisy najdłuższego serialu w dziejach kina
Pierwsze polskie pełne opracowanie poświęcone kultowym filmom o Jamesie Bondzie. Imponująca dokładnością i bogactwem szczegółów historia powstawania wszystkich dwudziestu dwóch oficjalnych odcinków przygód słynnego agenta. Setki anegdot, zaskakujących drobiazgów, ciekawe wypowiedzi aktorów, producentów, reżyserów i innych członków ekip filmowych, pracujących na planie i poza nim. Autor w swej pracy dotarł też do polskich akcentów bondowskiej serii, odpowiadając m.in. na pytania, co (lub kto) łączy Madonnę z Czesławem Niemenem i w którym filmie wystąpił niejaki Dyzma. A wszystko po to, by godnie uczcić półwiecze obecności Jamesa Bonda na ekranach kin, które świętować będziemy w 2012 r. Książkę ilustrują plakaty filmowe do wszystkich filmów o Bondzie oraz fotografie aktorów wcielających się w jego rolę.
James Bond. Szpieg, którego kochamy. Kulisy najdłuższego serialu w dziejach kinapełny opis produktu
Seriale. Przewodnik Krytyki Politycznej
Seriale zawładnęły telewizją. Telenowele, seriale kryminalne, policyjne, wielkomiejskie, komediowe, wysokobudżetowe z gwiazdorską obsadą i niszowe znane tylko wtajemniczonym, animowane, politycznie niepoprawne, różne. Seriale stały się fenomenem kulturowym ostatnich lat. Przewodnik Krytyki Politycznej bierze ten fenomen pod lupę. Jakie seriale lubimy najbardziej? Dlaczego? Co nas w serialach wciąga, a co denerwuje? Jaki świat opisują? Jakie wartości promują, a jakie piętnują? Co o Ameryce mówi Z Archiwum X, a co Seks w wielkim mieście i Californication?
"Seriale. Przewodnik Krytyki Politycznej" to przewodnik po serialowym świecie Polski, Europy, Ameryki, świata.
Seriale. Przewodnik Krytyki Politycznejpełny opis produktu
Dr House. Nieautoryzowana biografia i przewodnik po serialu
Wielka kreacja Hugh Lauriego.
Jak właściwie doszło do tego, że amerykański serial telewizyjny o nieprzyjaznym, utykającym doktorze bezustannie łykającym leki, który czerpie przyjemność z obrażania pacjentów, współpracowników i całej ludzkości, stał się jednym z najbardziej popularnych w ostatnich latach seriali? Czy chodzi tylko o doskonały scenariusz i mistrzowską reżyserię? Aby w pełni zrozumieć źródło sukcesu "Dr. House’a", należy się przyjrzeć człowiekowi, który wciela się w rolę głównego bohatera.
To Hugh Laurie, były członek trupy komediowej Footlights w Cambridge, weteran brytyjskiej sceny teatralnej, telewizyjnej i filmowej, entuzjasta boksu i jazdy na motorze, cierpiący na depresję pisarz i muzyk, mąż, ojciec trójki dzieci i były wioślarz odnoszący sukcesy na arenie międzynarodowej. To dzięki niemu serial zyskał siłę wyrazu pozwalającą na zajęcie miejsca w czołówce programów emitowanych w paśmie największej oglądalności.
„Dr House. Nieautoryzowana biografia i przewodnik po serialu” prezentuje wszystkie, ciągle jeszcze mało znane okoliczności, związane z niesamowitą karierą Hugha Lauriego, czyli to, jak dostał rolę w serialu, w jaki sposób przeniósł wszystkie swoje cechy charakteru na postać doktora Gregory’ego House’a, kreując rolę, którą tak wielu fanów i krytyków lubi i podziwia, jego walkę z depresją i zmagania z ciemną stroną bycia komikiem, a także niesamowitą historię kariery i marzeń ojca aktora, oraz to, jak wpłynęły one na syna.
W książce znajdziecie także podsumowanie tego, co jest najważniejsze w kolejnych odcinkach serialu, a także najciekawsze informacje o twórcach serialu i pozostałych aktorach, o błędach medycznych, jakie popełnili scenarzyści i aktorzy, oraz o tym, jak Dr House w praktyce wykorzystuje swoje motto „wszyscy kłamią”.
Dr House. Nieautoryzowana biografia i przewodnik po serialupełny opis produktu
Strach ma skośne oczy. Azjatyckie kino grozy
Strach ma skośne oczy. Azjatyckie kino grozy” to pierwsza na polskim rynku publikacja w całości poświecona azjatyckiemu kinu grozy. Autor, pasjonat kina i kultury orientalnej, zabiera Czytelnika w niezwykłą podróż po mrocznym i fascynującym świecie azjatyckiej grozy. Jest to podróż przez osiem dalekowschodnich kinematografii (m.in. Japonia, Korea Płd, jak też Wietnam, Korea Płn) ujętych w szerokim kontekście historyczno-kulturowym. Dodatkową wartością książki jest niezwykle bogaty materiał filmograficzny, obejmujący ok. czterysta filmów grozy, wśród których znalazły się tytuły o światowym rozgłosie („The Ring-Krąg”, „Oko”), jak też te, które zyskały status tytułów kultowych (m.in. „Guinea Pig” , „The Untold Story”). Autor przygląda się z wnikliwością twórcom azjatyckiej grozy - znanym (m.in. Hideo Nakata, Takashi Miike) i zupełnie w Polsce nieznanym (m.in. Koji Wakamatsu, Kim Ji-woon). Uwaga autora koncentruje się także na zjawiskach filmowych do tej pory nieobecnych lub obecnych jedynie śladowo w polskiej literaturze filmoznawczej (J-horror, horror gore, pinku eiga, cyberpunk, filmy Kategorii III itp.). Książka Krzysztofa Gonerskiego to prawdziwa skarbnica wiedzy o azjatyckim kinie grozy. To książka dla fanów i dla osób profesjonalnie piszących o filmie. Dla zainteresowanych orientalną kulturą, jak też dla tych, których interesuje kultura jako taka. Dla tych, którzy lubią azjatyckie kino, jak też dla tych, którzy po prostu lubią kino.
„(…) czytając „Strach ma skośne oczy. Azjatyckie kino grozy” można żałować jednego – że samemu jej się nie napisało.” - Dr Piotr Kletowski, filmoznawca, specjalista od kina azjatyckiego.
Strach ma skośne oczy. Azjatyckie kino grozypełny opis produktu